لقبی نچسب!

رییس جمهور در  پیامی مرگ ولیعهد عربستان را تسلیت گفت . این کاری است که طبق روال سیاسی معمول است ، اما تاسف بار است که رییس جمهور یک سرزمین شیعی - که باید درد  امت های تحت ستم و از جمله بحرین مظلوم را به جان خریده و با ظالمان برخوردی  متناسب کند - در آغاز این نامه حضرت ملک عبدالله ! را خادم الحرمین الشریفین  نامیده است. به نیت قربت بخوانید:


بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خادم الحرمین الشریفین
جناب آقای عبدالله بن عبدالعزیز آل سعود
پادشاه عربستان سعودی

السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

خبر درگذشت مرحوم سلطان بن عبدالعزیز آل سعود، ولیعهد، وزیر دفاع و هوانوردی و بازرس کل پادشاهی عربستان سعودی موجب تأسف و تأثر گردید.

ضمن ابراز تسلیت به جناب عالی و همدردی با بازماندگان و ملت عربستان سعودی، از خداوند متعال، غفران و رحمت الهی برای آن فقید سعید، صبر و شکیبایی جناب عالی و بازماندگان و سربلندی و بهروزی دولت و ملت عربستان سعودی را مسألت دارم.

محمود احمدی نژاد
رییس جمهوری اسلامی ایران

این لقب نچسب !! و بی تناسب با اندیشه و رفتار پادشاه عربستان را به وی و رییس جمهور  تبریک باید گفت . به نظر شما این طور بذل لقب کردن ها، مبیّن اندیشه نظام است؟

/ 7 نظر / 9 بازدید
نیست

متاسفم.برای خودم. و برای جمهوری اسلامی ایران.اگر رئیس جمهور اینقدر بی غیرتی به خرج داده باشند.

مجتبی

این نامه حکم یک کلام از مادر عروس رو داره عبدالعزیز هم مور به قبرش بباره انشا الله با عمر محشور بشه

قاصدک

نه هر درخت تحمل کند جفای خزان غلام همت سروم که این قدم دارد حافظ

سید طاها

در تمامی دنیا کاسه های داغ تر از آش است . شما هم یکی از آنها. آقاجون من اصولا هیچ حساب و کتابی با این احمدیه ندارم . اما قانون دنیا اینطوریه . یکی می میره . یکی تسلیت می گه . مثل اینکه ما 100 هزار حاجی مهمان در کشور طرف داریم. دشمنان هم از هم طرف در پی خرابکاری وجهه کشورما هستند. حالا از سر ملاحظات سیاسی دوتاکلوم رد وبدل شد . چی شد. دنیا آخرشد. می خواهید فردا را عزای عمومی اعلام کنیم . برید پی کارتون و اینقدر احساسی رفتار نکنید. هراز گاهی سری به وبلاگ شما می زنم . موفق باشید.

قاصدک

سلام با اجازه از محضر شما. به بهانه ی باران: میگویند کشاورزان خوشحالند، درست! آنها که شاکرند ، از این رحمت خداوندی به شوق آمده اند، درست! پاییز دارد جلوه های خود را نشان میدهد ، درست! ...همه ی اینها درست اما حالا خودمانیم آسمان! بگو ببینم چه شده که سه روز است میباری و هنوز هم اشک داری؟! چه بر دلت میگذرد که آرام میباری و پیوسته! غرق شوقی یا در فراز و نشیب عجز میباری؟ راز بارانت چیست؟ آیا مرا هم به آن راهی هست؟

قاصدک

امروز متولی مسجد ما به رحمت خدا رفت. انگار محله ی ما طعم تلخ بی پدری را حس کرد! با خودم میگفتم چقدر ما درد بی پدری کشیده ایم و حواسمان نیست اگر آن شب کوفه بودیم، آن شب قدر.... یاد جملات استاد صفایی حائری افتادم که ما از هیچ گناهی مصون نیستیم معلوم نیست اگر در شرایط آن قرار بگیریم چه میکنیم. به خدا پناه بردم از آههای غریبی پدران امت... از نگرانیهایشان برای ما. خدا ما را فرزندان صالحی قرار دهد یا صالح و یا ابا صالح ...

شاه کرم

با سلام و احترام ‘ متاسفانه بازی با کلمات و به کار بردن اصطلاحات به فرهنگی نو تبدیل شده و ظاهرا" کسی نباید به معنی توجه داشته باشد ‘ دلخوشی این جماعت به "به به "گفتن است حالا فرق نمیکند چه کسی "به به " بگوید!!