بهشت و جهنم

این نوشته  از آن من نیست . اما مرا بسیار در عمق خود غرق کرد:

فردی از پروردگار در خواست کرد تا به او بهشت و جهنم را نشان دهد. خداوند پذیرفت و او را وارد اتاقی نمود که جمعی از مردم در اطراف دیگ بزرگ غذا نشسته بودند . همه گرسنه ف  نا امید و در عذاب بودند هر کدام قاشقی داشت که به دیگ می رسید ولی دسته ی قاشقها بلند تر از بازوی آنها بود به طوری که نمی توانستند قاشق را به دهانشان برسانند . عذاب آنها وحشتناک بود !

آنگاه خداوند گفت : اکنون بهشت را به تو نشان می دهم. او به اتاق دیگری که درست مانند اولی بود وارد شد دیگ غذا ... جمعی از مردم ... همان قاشقهای دسته بلند ... ولی در آنجا همه شاد و سیر بودند. آن مرد گفت : نمی فهمم !!! چرا مردم اینجا شادند در حالی که در اتاق دیگر بد بختند؟ با آنکه همه چیزشان یکسان است؟
خداوند تبسمی کرد و گفت :
خیلی ساده است در اینجا آنها یاد گرفته اند که یکدیگر را تغذیه کنند .  هر کسی با قاشقش غذا در دهان دیگری می گذارد چون ایمان دارد که کسی هست که در دهانش غذایی بگذارد.

/ 4 نظر / 4 بازدید
یک عاشق ایرانی

اما الآن اگه پول تو جیب کسی میزاری باید واظب باشی بغلدستی پول خودتو نزنه

بی نام!

با عرض جسارت میخوام بجای آقای فتحیان جواب بدم! اگر کسی بود که غذا در دهان دیگری نمیذاشت دیگه توی اون اتاق نبود!این یعنی شما اگر بهشتی باشی خداوند در یک جمع بهشتی واردت میکنه و بیش از اونچه که به دیگری هبه می کنی بهت هبه می کنه. نه اینکه ما قراره به امید دیگران باشیم بلکه وقتی می بخشیم یک راه به آسمون باز می کنیم و قطعا خدا از همین راه باز شده جوابمونو میده

مشتاق منتظر

تو جامعه ای که ما زندگی می کنیم ،‌در محل کارمان ، در دانشگاه هم همین وضع دیده می شود . چیزی شبیه به این جهنم و شاید حتی بدتر که نه تنها فکر خودمون هستیم بلکه با زیر پا گذاشتن دیگران و این که آن ها را پله ترقی خود کنیم به جلو می رویم. حتی اگر بخواهی بهشتی باشی و به دیگران کمک کنی ، ممکنه کمکی دریافت نکنی ، مگر این که به قول جناب "بی نام " هبه کردن تو نیت خدایی داشته باشه که اون موقع خدا خیلی بیشتر از آن چیزی که هبه کردی بهت می بخشه . و البته همین نیت خدایی رو داشتن و این که هبه خداوند رو درک کنی مهمه .

حنان

حضرت فاطمه (سلام الله علیها): پاداش خوشرویی در برابر مومن بهشت است