دید محدود

ای گروه قریش ! به خدا قسم دیر زمانی نخواهد گذشت که آنچه امروز دشمن میداریدش  دوست خواهید داشت و با آنچه امروز برایتان ناشناخته است  آشنا خواهید شد.

مصلح هر چند در بند باشد باز هم چنین است .  مصلح به یمن پشتوانه ی  الهی خود در تنهایی هم تنها نیست  و در جمع  هم احساس غرور نمی کند.

 مصلح  ، باورمند است که دل های مردم به دست خداوند مهر است . از این رو در خلوت سرای خود این گونه مناجات می کند :

و اجعل افئده الناس تهوی إلیهم

در مقابل ، مصلحان دروغین تلاش می کنند میل فطری آسمانی مردم را با فریبنده ترین شعارها زمینی کنند.

کالذی استهوته الشیطان فی الارض حیران

و وای بر مردمی که این گونه در وادی تیه ، سال ها سرگردان می شوند.

و من أضل ممن اتبع هواه بغیر هدی من الله

در تمامی عصرها و نسل ها مردم بر اساس فطرت در جستجوی مصلحان آسمانی بوده اند.

قرآن به ما و همه ی ساکنان هویت زمینی انذار داده است که :

و لا تطع من اغفلنا قلبه عن ذکرنا و اتبع هواه

حال ماییم و  غبارهایی انباشته شده ، که از عمق دیدمان کاسته است .

بیاییم در اکسیژنی ترین لحظاتمان - پس از نماز  -  با قرآن خو بگیریم و به حبل المتین ولایت پناه جوییم.

 

/ 4 نظر / 4 بازدید
حنان

نگاه محدود مثل نفس محدود است. گاهی آدم میخواهد عمیق نگاه کند، تا دور دست، اما نمیتواند. گاهی آدم میخواهد عمیق نفس بکشد ،اما نمیتواند گاهی آدم میخواهد خیلی بفهمد اما نمیتوند.. آن وقت میشود مثل جوجه کبوتری که از لانه به پایین پرت شده اما بلد نیست بال بزند، در صورتی که میداند پرواز مال اوست و او مال پرواز است. رب اشرح لی صدری...

حنان

از دید محدود و نگاه بلند که حرف میشود یاد نگاه شهید چمران میافتم. نه دیدگاه و نگاه معنا بلکه نگاه همین چشمهای ظاهر. در عکسهایشان دقت میکنم در غالب آنها نگاه ایشان به افقهای بسی دورتر و بلندتر است. سلام خدا به روح بلند ایشان. و روح بلند همه ی شهدا.

حنان

میگویند یکی از بهترین اعمال درماه شعبان صدقه است شعبان ماه رسول خداست. رسول ما رسول مهربانی هاست. صدقه به نظرم بروز مهربانی ست بزرگی میگفت صدقه فقط کمک مالی نیست. اصلا صدقه فقط برای نیازمندان نیست. میاندیشیدم که مهربانی صدقه است یا نه؟ و ما آدمها چقدر نیازمند به مهر هستیم. چقدر غلط فهمیدیم مفهوم مهربانی را و حالا باید چه کنیم.

فاطمه رهروی

قل لااسئلکم علیه اجرا الا الموده فی القربی شما در جایی فرموده بودید" حب از درون میخیزد و در ژیوند با ال الله تکثیر می شود و به صورت مودت تجلی پیدا میکند" مودت در این ایه شریف به چه معناست؟و ثمره ان چیست؟