جیبمان را نزنند!

این روزها ، سالروز شهادت شهید مظلوم دکتر بهشتی است. رسانه ها معمولا برای معرفی ایشان به سطحی ترین ها می پر دازند.آنچه این روزها می بینیم تنها ریاست ایشان بر قوه قضاییه و اهتمام ایشان به تدوین قانون اساسی است.

این روحانی بینا ، نماد انس با جوانان و تربیت هوشمند آنان بود . کتاب شناختش را ببینید تا دریابید که با یک لیست ساده سوالات  چگونه جوانان را به چالشی مقدس فراخواند و  با تنظیم سوالات پراکنده ایشان کتاب شناخت را نگاشت.

او را هیچ گاه غضبناک نیافتم . حتی در بحرانی ترین روزهایی که  برخی در یادداشت هایشان هم اکنون در التهابند.

او در ظاهر زیر خروار بتن ها ماند ، اما در واقع جزم گرایی ، مدیریت های رابطه ای و قبیله ای  اندیشه او را مدفون کرد.

سیره شهید بهشتی ارتباط شاد و خلاق با جوانان بود . چیزی که بدان به شدت نیاز داریم.

سیره او تربیت نسلی محقق و پویا بود . نسلی که پرسیدن برایش ننگ نبود ، بلکه از راه شک به یقین می رسید.

سیره او نشای اندیشه در حوزه بینش بود . از این رو انتقال داده ها در حوزه دانش را تعلیم نمی دانست.

او در بزنگاه سخت آغاز انقلاب هم با کلاس و بحث مانوس بود.

او را در اوج درگیری های سیاسی از دست دادیم . او که به واقع یک ملت بود . اکنون نیز در میان دعواهای ساختگی حیدری - نعمتی اکسیرهای دیگری کوچ می کنند .

مراقب باشیم در میان  شلوغی بساطی که اطرافمان برپاست و عده ای زنجیر پاره می کنند ، جیبمان را نزنند.!

 

/ 3 نظر / 19 بازدید
حنان

سلام از شهید بهشتی چند جمله یاد گرفتم: 1.برادرها ،خواهرها عاشق شوید. زندگی به عشق است، مسلمان عاشق است، عاشق خداست. 2.ما آگاهانه در راه باشرف زیستن ، سرافراز زیستن، خدایی زیستن ، با خود بودن و از آن خود بودن همه ی این رنج ها را تا آن افق دور به جان خریده ایم. 3.باید با صراحت عرض کنم که یکی از آفتهای حیات اجتماعی ما رواج دعوت زبانی و قلمی و کساد دعوت عملی است راستی! دعواهای حیدری نعمتی را اولین بار بود که شنیدم! البته معنی اش را یافتم اما گاهی فکر میکنم برای نوشته هایتان باید پاورقی لحاظ کنید! امثال من بیسواد بعضی از ظرایف آن را درک نمیکنند. یک سوال: ما چقدر مسئولیم از وضع جامعه بدانیم؟ دقیقتر اینکه: باید چقدر دنبال فهمیدن مسائل جامعه و سیاست باشیم؟ آیا همین حد که به ما میرسد و خبردار میشویم کافی ست یا موظفیم خودمان به طور خاص دنبالش برویم؟

نورا

امروز واقعا دلم برای بودن سر کلاستون تنگ شده بود ...... همه ذهنم طبقه بالا و توی نمازخونه بود ....... حیف که از بودن تو کلاستون به خاطر درس ها محرومم ........

...

سلام شما کلاس درس هم تشکیل می دهید ؟ چه روز هایی ؟