وهن فراگیر

این روزها ، همه خبرها حول محور فیلمی هتاکانه است که قداست رسول اعظم (ص) را نشانه رفته . خبر ها حاکی از آن است که در عمده کشورهای اسلامی مردم به تظاهرات پرداخته اند . در این نوشته به برخی پیام هایی که مورد غفلت قرار گرفته است ، می پردازم.

الف: کشورها و سازمان های اسلامی این موضوع را محکوم کردند. حالا چقدر این محکوم کردن ها خاصیت دارد بماند.

ب: در کشور ما هم چنین است . آیا صرف محکوم کردن حوزه های علمیه – که پاسدار و محافظ دین خدایند – کافی است ؟ آیا این فیلم صرفا شخصیت پیامبر را نشانه رفته است ؟ آیا شکستن حرمت  رسول خدا ، شکستن حرمت دین نیست ؟ آیا در میان این همه پیام های محکومیت جایی برای حکم ارتداد نبود؟ یادش به خیر  صلابت مردی که" الیوم استعمال تنباکو حرام" را نوشت.

ج: بر اساس خبرها پنج یا ینجاه میلیون دلار از سوی صد یهودی خیّر! برای تهیه این فیلم گردآوری شده است. این یهودان ثروتمند برای ماندگاری اندیشه صهیونیستی شان چنین از سرمایه خود خرج می کنند . در سرزمین ما به یمن اقتصاد ملون! و رانت آورش طایفه ای نوکیسه خلق شده اند که به برکت دسترسی به سرمایه های ویژه اکنون در همه بازارها حضور پر صلابت دارند . بسیاری از این طایفه با تکیه بر مناصب  و اعتقادات مذهبی به این سرمایه ها دست یافته اند .

فراخی این سرمایه ها دیگر در حدود کشور ما محصور نشده است ، بلکه برخی از اینان – که از نسب روحانیت هم بهره مندند- از سهام ایرلاین های جهانی تا فروشگاههای زنجیره ای خاورمیانه  و سهام شبکه من و تو را تسخیر کرده و پول های رانت آورده شان حتی صلابت انتخابات مردمی مان را شکننده کرده است . چه می شد این افراد و همچنین بنیادهای خلق الساعه اقتصادی درون نظام ، برای حفظ و ثبات دین خدا همت می کردند. صدای علی علیه السلام می آید که خطاب به یاران نا رفیقش فرمود : من ده تای شما را با یکی از یاران معاویه عوض می کنم زیرا آنان درباطلشان ثابت قدمند و شما در حقتان متزلزلید.

د: سینمای ایران به عنوان یک هنر برتر پس از انقلاب مانند کسی است که قبله را نمی شناسد. دولت ها هر کدام بر اساس ضائقه خود و در راستای سیاست های اقتصادی و سیاسی شان برای سینمای ایران قبله های جعلی تعریف کرده اند . متاسفانه سینمای ایران چاقویی است که تنها می تواند فرهنگ ایرانی را ذبح شرعی کند . ببینید عمده آثار پر هیاهوی ما به چالش های فرهنگ درونی می پردازد . در این آثار فرهنگ درونی ما متهم به دروغ و فریب و خدعه است . و همین آثار در جهان روح فرهنگی ما را سوهان می زند . حال ببینید یک سینماگر امریکایی چگونه فرهنگ سرزمین دیگر را مورد آماج قرار می دهد .

ه: یادتان می آید چندی پیش یک کارگردان ما جریان سینمای ما را مملو از فساد دانست و سینماگران ما – از هر جنس و طایفه – از همه تریبون ها نهایت استفاده را کردند تا دیدگاه او را رد کنند . آیا پس از این فیلم نباید همانگونه بازیگران و کارگردانان با جسارت از دین دفاع می کردند . به نظر می رسد خط قرمز سینمای ما دین نیست ، از این رواست که کارگردانان موفق ، صاحبان آثار سرشار از کنایه های جنسی و سیاسی اند .

و: نام مستعار کارگردان این فیلم " باسیل " است و گفته است که این فیلم نامه را با مشارکت فرزندش " آبوناب " نگاشته است . همچنین او به دلیل رفتار مجرمانه مدتی زندانی بوده است . فیلمسازی با این ذهنیت بیمار خالق این فیلم موهن است . آیا همین تجربه جهانی نشان نمی دهد که تنها و تنها صاحبان اندیشه روشن  باید در هنر و صنعت سینما حاضر باشند . در سرزمین ما نیز نمونه هایی هست که اندیشه های بیمار ، همه را بیمار فرض می کنند.

ز: اکنون دغدغه فرهنگی ما پروژه لاله است و بس. خودمان پول می دهیم تا " فیلم تلفن رییس جمهور" را بسازند و خودمان از جیب مبارک بیت المال همه هزینه آن را پرداخت می کنیم . سینمای ما هنوز گرفتار حیاط  خلوت است . کاش بزرگان سینمای ایران این پوسته را می شکستند  و می یافتند که بیرون از این محدوده دنیایی فراخ است.

ح: این فیلم با مشارکت قبطی های مهاجر تهیه شده است . تجربه نشان می دهد جاده صاف کن ها، عمدتا خودی ها هستند . بیابید جاده صاف کن های داخلی را  که زمینه ساز هجوم های بزرگ دشمنند . برخی از کسانی که همین جریان را محکوم کرده اند ، خود مروج تسامح در همه حوزه ها بوده اند و در دوران حکومتشان ، مبانی دینی ما را به مدد آزادی لجام گسیخته  مورد هجوم مکرر قرار  داده اند.

ط: دردمندم که در دوران زندگیم به وجود بی بدیل رسول خدا جسارت می شود وکاری از دستم بر نمی آید.

 

/ 2 نظر / 20 بازدید
دوست

سلام افسوس که به دردانه ی عالم رسول عشق توهین شد وما فقط حرف زدیم البته به قول استادم ماها مرد عمل نیستیم .ترس بر آن دارم که این جسارتها معمول گردد یک روز قران مظلوم یک روز فیلم ضد اسلامی وحال جسارت به ساحت پاک ونورانی محمد نبی وما فقط به دنبال قیل و قالیم. اهل اسلام زمسلمانی من صد ننگ کشندز کفار فرنگ امیدوارم همگی عاقبتمون به خیر باشه

ناشناس

سلام جالب بود به روزم سری به ما بزنید سر افرازمون کنید یا علی.