ما و سامی یوسف

سامی یوسف را در حد همین خبرها می شناسم  . می دانم که صدای خوبی دارد ، به چند زبان زنده دنیا مسلط است ، یک ایرانی الاصل است ، شعرها و ترانه هایش حالتی خاص دارد و ظاهرا هنوز زیر پایش پوست موز ابتذال نیافتاده است.

حرف اصلی ام  این است که او برای بوسنی و دردهای مسلمانانش آلبوم منتشر کرده است . دردردمندی مسلمانان غزه سهیم بوده است ، برای مسلمانان مالزی شعر خوانده است ، برای مادر ترانه خوانده است ، و اکنون با یک شعر زیبا به استقبال ماه مبارک رمضان رفته است... درست مثل مراکز ترویج موسیقی بخش های مختلف نظام که همه دانش آموخته هایشان  ادعای خوانندگی در  ام القرای اسلامی دارند !!!!

رسالت جهان شمولی اسلام و هنرمند مسلمان فراموش شده است . هنوز آهنگ سریال های ما بوی نموری می دهد. هنوز در جُنگ های مختلف رسانه - که به بهانه ماه مظلوم رمضان در همه شبکه ها فراگیر شده و همه هیمنه شهرداری تهران ، کمیته امداد ، سازمان بهزیستی و ... دربست در اختیار صدا و سیما قرار گرفته - خوانندگان ما بدل ترانه های سی سال قبل را می خوانند. ترانه های فرامرزی تولید شده ما آنقدر اندک است که در جمع تولیدات ، نوک سوزنی از دریای به اصطلاح هنرمندی ماست.آن هم به نظر می رسد بیشتر سفارشی است تا جوششی!

اگر یافتید هنرمند و سازمان هنری را که برای میانماری های دردمند ترانه ای خواند و همدردی کرد ، سلام ما را برسانید . حالا تا سال های سال پدر عشق بسوزد.!

 راستی! متاسفانه هنوز طرح لباس پوشیدن و ریش سامی یوسف به بلوغ هنرمندان ما نرسیده است ! هنرمندان ما پیش از اینکه به مدد رایانه صدای خوشی داشته باشند ، مانکن های به روزی هستند.

/ 14 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حنان

سلام بر شما سالها پیش درباره ی سامی یوسف شنیدم: قهرمان جاز اسلامی است! من نه جاز را به خوبی میشناسم نه اسلام را!! اما میدانم که این دو واژه در کنار هم معنی نمیشوند. شاید به قول gandolf عزیز آنقدر دچار قحطی باشیم که دلخوش به نوای سامی یوسف شویم!! خدا روح بلند آن بزرگ را بیامرزد -که کهکشان معنی بود و ما حتی به قدر ستاره هم از نورش روشن نشدیم!- میگفت موسیقی مثل سرکه می ماند! که ... باید دوباره -بلکه صد باره- هنر را تعریف کرد و البته عبارت مظلوم و مهجور هنر اسلامی را. قصه ی لباس و ریش هم بماند! ریشه ی ریش ها و سرچشمه ی لباس های ما واقعا کجاست؟ ... البته پست شما درباره ی میانمار بود! نمیدانم وظیفه ی من چیست. خبر دعوت به تجمع و جمع آوری کمک های مردمی برای مردم میانمار را میشنوم و میپرسم آیا این همه ی کاری ست که میتوانیم انجام دهیم؟ و یک دفعه از خودم میپرسم آیا حتی همین را به خوبی انجام میدهیم؟!

gandolf

حنان منظور من از ایشون ، جنای حسنی بودند که لینک سایتشون رو در کامنت قبلی گذاشته بودم نه سامی یوسف.

حنان

سلام بر شما ببخشید که ما گاهی اینجا میزگرد میگیریم سلام بر gandolf عزیز . عذر تقصیر! من متوجه منظورت نشده بودم

gandolf

جناب حسنی رئیس سابق بنده هستند . یعنی بودند. در شبکه نصر. ایشون گرافیست مشهوری هستند ظاهرا و با اینکه خط و خطوط فکریم باهاشون جور نیست اما کارهاشون رو میپسندم. از دید هنری.و کار های مذهبیشون هم نسبتا عمیق و جالبه. اسم سایتشون هم "دوئل" هست. بنده هم از طرف خودم عذرخواهی میکنم بابت این گعده های کامنتی گاه و بیگاه خودم و حنان!

اللهعهه

باسلام، قلم روانی دارید،ذهن نسبتا فعال و پویایی دارید ولی متاسفانه در تمام موضوعات مینویسید حتی اگر تخصصی نباسد واین از ارزش شما میکاهد و برای مخاطب هم مفید نخواهد بود البته عادت ما ایرانیها بر همین روال است.امیدوارم با توجه به اشنایی که از روحیه شما دارم تهب تحمل داشته باشید.با تشکر و احترام

gandolf

http://zenderood.nimeharf.com/?p=172

نورا

سلام ......تو این شب ها عجیب یادتون هستم .......خصوصا یکشنبه سر افطار ........ امشب خیلی منو دوستام رو دعا کنید ....... اون چیزی که به صلاحمونه برامون پیش بیاد ......حتی اگر چندان خودمون بهش راضی نباشیم .......... خیلی التماس دعا .....

gandolf

نورا جان سلام.ببخش که باز قبل از پاسخ استاد جسارت می کنم و چیزی مینویسم. نمیدونم کدوم یک از نورایی های عزیز و پاک هستی. اما یادمه که همتون واقعا فرشته صفت بودید. میخام ازت بخام که این شبا دعام کنی. خیلی..خیلی..خیلی بهش محتاجم. من آرزوی رهایی و پاکی رو دارم که تو سن شماها نصیب آدم میشه. قدر بدون نورای عزیزم. قدر بدون..

دوست

با سلام و احترام ,در حد فهم خود نوشتم و فقط یک توصیه دوستانه بود وتوقع نیست که جنابعالی جبهه بگیرد.به نوشته هایم اعتقاد دارم گفتم قلم روانی دارید خوب مینویسید, روان و راحت مینویسید واین با ارزش است.همان طور که عرض کردم حرف از تحلیل نیست توصیه ایی دوستا نه بود من اشنای امروز و دیروز نیستم .با احترام و ارزوی بهترینها.