انتخابات مجلس2

انتخابات مجلس شورای اسلامی  در آخرین روزهای سال 1390 از ابعاد زیبایی برخوردار است که به آن ها  می پردازم

این نخستین انتخابات است که مردم بدون حضور سیاسی سید حسن مصطفوی برای مجلسی شجاع آماده می شوند. چقدر خوب بود بیت امام و مدعیان دفاع از بنیانگذار جمهوری اسلامی یک بار هم که شده وصیت نامه امام را می خواندند. جا داشت کسانی که به واسطه حسب ها و نسب ها بدون طی مسیر دشوار نخبگی به رتبه " نخبه " دست یافته بودند می فهمیدند که  نخبه وظایف سختی دارد و البته تا انسانهایی اینچنین در ذو قبلتین زندگی می کنند از فهم آن عاجزند.

در این دوره رییس دولت نشان داد که به رغم بینش متفاوت با دولت  اصلاحات در اعتراض به رد صلاحیت ها حاضر است به رهبری فشار بیاورد. سکوت مرگبار رییس دولت و به عبارت نامه جبهه توحید و عدالت -دولت مظلوم - و اعتراض به رد صلاحیت های فراگیر!!همان تجربه خاتمی بود.

یادمان باشد که رییس جمهور بعد از نا امیدی از فشار سیاسی مجبور به مصاحبه درباره انتخابات شد.

لیست محبان مختار زمان !! نشان داد که دولت پاک چقدر در انتخابات بی طرف !! است.

متاسفانه دوستان جبهه پایداری مرزهای خود را با جریان فساد انحرافی روشن نکردند. عجیب است که هوشمندان این جبهه هنوز نفهمیده اند که نمی توان لاله و لادن سیاسی را از هم جدا کرد و جدا دانست.

متاسفانه جبهه متحد نیز همچون انتخابات قبل گرفتار یک تسهیم نا مناسب است ظاهرا برخی آقایان سهم ویژه دارند و باید سهمشان منظور شود . این بدعت خطرناک که اکنون معمول تلقی می شود نشانه رواج تفرعن سیاسی است.

هزینه های سرسام آور تبلیغات در بسیاری از استانها  جایگاه مجلس مدرس را با مجلس فراهم آمده با شکاف جدی ایجاد می کند.

پیش بینی می شود در صورت حضور نمایندگان منسوب به جریان انحرافی و لیست های ملون اتفاقات زیر رخ دهد:

تسریع در ارتباط با امریکا و زمینه سازی یک دوربرگردان تاریخی - که زمینه های آن مشهود است -

سوء  استفاده عام و فراگیر از موضوع مهدویت  و فرهنگ انتظار

جسارت بیش از اکنون در تضعیف جایگاه ولی فقیه و تنزل ارتباط با ولی فقیه حتی کمتر از رابطه پدری - فرزندی

برخی حرف های جدی دیگر هم هست که نه شما تحملش را دارید نه ارائه آن سودمند است

افسوس که با این همه تهدیدات پیرامونی در مرزهای جغرافیایی و اندیشه ای ، بسیاری از مسئولان دماغشان را عمل کرده اند تا دیدگاهشان نزدیک تر باشد!!

رای فراگیر و موثر ما در روز انتخابات بی شک در تعاملات دولت ما با اتحادیه اروپایی موثر است.  در تعاملات ما با کشورهای عربی مفید است . ایران شنبه وزن سیاسی خود را نشان می دهد . نشاط سیاسی ما فقط در حضور در انتخابات نیست بلکه باید نمایندگانی پاک شجاع با صلابت هوشمند و منزه از همراهی و همدلی با جریانات اقتدار مدار انتخاب شوند.

ان شا الله سیاسیون امروز - که البته با دست قدرت را پس می کشند و با پا پیش - خواهند دید که عمرسیاسی احزاب دولت ساز کوتاه است . اگر کارگزاران سازندگی هاشمی ایامی بازیگر عرصه های سیاسی - اقتصادی  بودند  اما تجربه تاریخی نشان داد که جبهه مشارکت خاتمی در زمان کوتاه تری به فراموشی سپرده شد. حزب دولت ساز کنونی انجامی بسیار نزدیک خواهد داشت.

فرداهای تاریخ نشان می دهد که تصمیمات کودکانه احزاب و جبهه ها!! و دولت کنونی آسیب جدی به جایگاه با صلابت ایران اسلامی  خواهد زد. همچنین فرداها نشان خواهد داد که جایگاه ولی فقیه در این پیچ مهم تاریخی چقدر مهم بوده است.

 

/ 2 نظر / 15 بازدید
کامیار

در این وانفسای سیاست زدگی و باند و جناح بازی نادیده ترین قسمت کار مصلحت مردم است.