لایه ی یخ

چند هفته قبل رئیس جمهور ، به برادر مهربان و دلبند عربستانی اش لقب شریف خادم الحرمین را با کمال ادب تقدیم کرد.

در خبر ها بود که سفیر ایران در عربستان نیز در گفتگو با الحیات ، برای سلطان بن عبد العزیز ولیعهد سابق عربستان طلب رحمت و برای ولیعهد جدید آقای نایف بن عبد العزیز آرزوی موفقیت کرده است . تا این جا مهم نیست . این جمله را بخوانید: وی همچنین اضافه کرده : او بهترین جانشین برای بهترین سلف است.

پیشنهاد می کنم ریاست محترم کمیسیون فرهنگی دولت بیش از این منتظر نمانند و مدال مهربانی و معاضدت مردم بحرین را از جانب همه دوستداران صلح و آزادی  و از سوی همه ملت ها و از جمله ملت اسراییل  بر سینه ی سراسر مهر ولیعهد شریف نصب کنند.

این نوشته را هم بخوانید:

دوست من، برادر عزیزم

پس از آن‌که از آزادی دو جوان آمریکایی ""Joshua Fattal و "Shane Bauer" که به اقدام برای جاسوسی مظنون شناخته شده بودند، مطلع گشتم، دستم را بر روی قلبم گذاشتم و به خودم گفتم که هنوز هم مسئولانی هستند که سنت سخاوت و مردانگی را فراموش نکرده و شرافت انسانی را ارج نهاده و محفوظ نگاه می‌دارند.

چقدر خوشحال شدم که توانستم به لطف میانجی‌گری به موقع دوست خود شون‌پن (Sean Penn) سهم هر چند مختصری در این رویداد داشته باشم.

این بخشی از نامه عاشقانه ی برادر چاوز است.حتما یادتان هست همین دو برادر امریکایی به محض آن که هوای امریکا به سرشان خورد همه حرف هایشان را انکار کردند.حیف ملت ما قدر این همه محبت ها و مهربانی های سروران را نمی فهمد . البته خدا را شکر که در آن سوی عالم این محبت ها جواب داده می شود.

به نظر می رسد لحن ماسیده ی دیپلماسی ما  کم کم دارد تبدیل به  یک لایه ی ضخیم یخ می شود .و البته میان این یخ زدگی و جمله ی پایین رابطه ای است که از درک آن عاجزم:

ملت ما با شنیدن نام اوباما بالا می آورند !

/ 2 نظر / 9 بازدید
سیب حوا

... شقايق مي پرستم در شب عشق چه شبنم واره ام من در تب عشق بيا دشت دلم را لاله گون كن بيا دستان غم را غرق خون كن دلم سرجوش يك جرعه نگاهست وجودم خسته از طغيان آهست شقايق زاده اي ، من ژاله پوشم ز مِي جوشيده اي ، من باده نوشم خريدارم ، خريدار نگاهت دلي دارم ، دلي عاشق به آهت ... منتظر حضور گرم شما هستیم

قاصدک

سلام حتی زمزمه شدن طرح 5*5 را به همه ی زنان عفیف سرزمینم تسلیت میگویم. دعا میکنم باران فضل خداوند بر سفره های آبهای زیرزمینی این سرزمین، بی امان ببارد.