زیارت مستحب

رییس جمهور به همراه یاران غار و البته به همراه خانواده های محترمشان دو روز پیش از اجلاس مکه نایب الزیاره تمام مردم ایران شدند و در فرودگاه مدینه به قصد زیارت به زمین نشستند.

اینکه پذیرش دعوت ملک عبدالله در شرایط کنونی خوب است یا بد بماند برای سیاستمداران ! اینکه در همین شرایط رییس جمهور لبنان در اعتراض به عملکرد منطقه ای عربستان دعوت را رد می کند هم بماند برای همان ها! خیال خامی است که با رفتن رییس جمهور ما ملک عبدالله به ایران بیاید .

سوال اینجاست که آیا در این روزهای سخت زلزله آذربایجان شرقی و دو روز پیش از اجلاس ، اینکه  رییس دولت خدمتگزار و نوکر مردم - بنا به اظهار نظر خودشان - به همراه خانواده و به قصد زیارت جلای وطن می کنند ، فعل پسندیده ای است؟ . انتظار می رفت خادمان مردم در این روزهای سخت که ولی نعمت هایشان  دردمند از دست دادن عزیزان خود هستند به زیارت آنان می رفتند. 

به مشاوران رنگارنگ ایشان توصیه می کنم در این ماه های پایانی خدمت ! از اتاق های لبریز از خنکای فن کویل بیرون بیایند و از نگاه مردم رفتار دولت را بنگرند. به عنوان یک معلم معتقدم ادب حکم می کرد ایشان با همان هواپیمای اختصاصی به تبریز می رفتند و پس از دیدار با زلزله زدگاه زیارت مستحب خانوادگی را تجربه مینمودند.

/ 7 نظر / 18 بازدید
دوست

با سلام و احترام درست فرمودید اما حیف که دیر شصتتان خبر دار شد.نزدیک به هشت سال پیش بنده و شما باید جزع و فزع میکردیم نه حال. همان زمانی که خود جنابعالی اعتقاد راسخی به همین اقای رئیس جمهور داشتید به نظر جنابعالی دور از انصاف نیست که دورش را خالی کنید؟اشتباه. امیدوار هستم از نوع کفتارم ناراحت نشوید برادر عزیزم همگی یک رسالتی داریم ومن هم قائل به انم.شاید گاهی باید بی پروا بنویسم.گاهی صریح و تند وگاهی فقط سکوت.باید درد دین داشته باشیم البته تاگفته نمانده و نیست که شما از این قشر هستید.والسلام

صنم

سلام با حرف دوست كاملا موافقم تعادل بد چيزي نيست در همه امور يا افراط هستيد يا تفريط حداقل در مسائل سياسي كه ديدم

نورا

خیلی دوس ندارم سر از سیاست در آرم ......اما این وسط فقط دلم بیشتر از همه واسه اونایی میسوزه که موندن وصحنه هایی رو دیدن که حتی فکر کردن بهش حال آدم رو بد میکنه ........اما بازم با همه وجود اعتقاد دارم که ......ولله خیر الحافظا و هو ارحم الراحمین ..... و این که باید خودمون رو بسپریم فقط و فقط تو آغوش همیشه باز خدا ....

مهدی

سلام. بنده چند روزیست با وبلاگ شما آشنا شده ام و مشتاق برای بازدیدهای مکرر. یک بنده خدایی، یک پیرایشگر محترم، که پیرایشگر همیشگی من است، مدتی پیش از من راهنمایی خواستن و چون من خودم محتاج به کمک هستم، با دوستی مشورت کردم و شما را به من معرفی کردند. امیدوارم که کمکم بکنید تا خواسته ی آقای آرایشگر برطرف بشه به لطف خدا و عمل ما. ایشون که آقایی حدودا 50 ساله هستن و شاید یکی دو سالی این ور و آنور، با من در مورد اعتقاداتشان و اینکه دیگه بی اعتقاد شده اند و ذهنشان مشغول است و پر از سؤال و ناله می کردند از برخورد مردم اطراف که وقتی سؤال های اعتقادی می پرسند که ظاهرا کفر آمیز است. گفتند که همه به دنبال حقیقتند و سؤال باید کرد. من هم بهشان عرض کردم که کسی که این برخورد را می کند، اصلا به این چیز ها فکر نمی کند. ایشون از من خواستن که کتاب هایی معرفی کنم که نویسنده و مؤلفش خارجی باشد، یعنی اینکه خارج از کشورمان زندگی بکنند. ایشون میگن که داخلی ها ذهنی دارند که طرفدارانه قضاوت می کنند. به دنبال یک تفکر درست هستند. البته گفتند که داخلی و اسلامی هم باشه عیبی نداره. بقیه متن رو در کامنت بعدی یادداشت می کنم با اجازه/

مهدی

دوستی شما رو معرفی کردن تا من از شما راهنما یی و کمک بگیرم. ممنون میشم که کمکم کنید تا منابعی رو به ایشون معرفی کنم تا اگه خدا بخواد، ایشون به خواستشون برسن. مطمئنا من هم خودم از این منابع استفاده خواهم کرد. یکی از منابعی که یافتم، آقای حائری هستن. منتظر لطف و کمکتون شما هستم. اگه سؤالی در مورد ایشون داشتید، پاسخگو هستم. در مورد حال ایشون و در موقعیتی که قرار دارن.

مهدی

بالا نشینان باید مراقب اعمالشان باشند و خواب نباشند. انگار بعضی ها خوابیده اند. منتظر مردم هستند؟ شما باید باشید و حرف بزنید و بشیوید و ....

مهدی

ممنون از پاسختون. البته دوستم بهم اطمینان داده بود که حتما توجه خواهید کرد. من استان زنجان زندگی می کنم و خوب، ایشون هم اینجا هستن. بهشون اطلاع میدهم که شما اعلام آمادگی کرده اید که از راه ایمیل ارتباط برقرار کنید تا ایشون رو بهتر راهنمایی کنید. امیدوارم که وقت گرانبها، گرانبهاتر بشه و ارزش کمکتان به ثمر برسه. شرمنده شما نشیم و وقتی که میگیریم. ممنون از لطفتان. مطلعتان خواهم کرد.